آموزش

همه چیز برای همه

گنجینه سوالات
 
آموزش رباتیک
 
Nano Technology (آموزش نانو تکنولوژی)

دوره های آموزش نانو تکنولوژی  حضور - مجازی - کوتاه مدت ادامه مطلب را کلیک کنید

دوره های آماده به صورت فایل pdf پایین را فقط کلیک کنید

Application of Nanomaterials

Characterization One session  

Nanocoating

nanoparticle

باشگاه نانو (فناوری ایرانی برای دانش دانش آموزان ایرانی)

مقلات خارجی در باره نانو اینجا کلیک کنید

 اخبار نانو را این اینجا بخوانید

عکسهایی با تکنولوژی نانو در سایتNano Photos Rival Modern Art

خبر های خوب از دنیای نانو و تکنولژی حتمابخوانید

 


 
نقش محبت در تعلیم و تربیت
 
پدران افسرده، یادگیری فرزندانشان را به تاخیر می اندازند

طبق نتایج مطالعات جدید؛ کودکان پدران افسرده نسبت به سایر همسالان خود از تعداد لغات کمتری استفاده می کنند.
    نتایج این تحقیقات که بر روی 5 هزار خانواده انجام گرفته است نشان می دهد؛ افسردگی مادران در این امر بی تاثیر است.
    محققان می گویند: فرزندان دو ساله پدران افسرده به طور میانگین 1.5 لغت کمتر از سایر کودکان به کار می برند. این تفاوت ممکن است کوچک به نظر برسد اما وقتی تاثیر آن در تکامل یادگیری گفتار کودک در نظر گرفته شود تفاوت واضح تر خواهد بود.
    این یافته ها نشان می دهد که مادران افسرده میزان کتاب خواندن برای کودکانشان را کاهش نمی دهند اما پدران افسرده به طور میانگین 9درصد کمتر از سایر پدران برای فرزندانشان کتاب می خوانند و این امر می تواند در یادگیری فرزندان تاثیر بگذارد


 
آموزش انواع غذا و دسر
 
آموزش ساخت سایت تجاری
 
عصر دگرگونی ها درآموزش و پرورش
 
این راه به شادی نمی رسد
 
بدعت های خطرناک آموزشی رسانه ها در خدمت تجارت آموزشی
 
حسن حبیبی یاپدر فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیمارشده


 


    وقتی شنیدیم حسن حبیبی همان مرد همیشگی فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیمار شده، خیلی متاثر شدیم. واژه های فارسی زیادی هستند که طی سال های اخیر با تلاش او و همکارانش وارد دایره زبانی شهروندان ایرانی شده اند. حبیبی در حال حاضر در بخش آی سی یو بیمارستان قلب تهران بستری شده است و متاسفانه قادر به صحبت کردن نیست. وقتی با بیمارستان قلب تهران تماس گرفتیم، پرستار بخش ما را با یکی از اقوام دکتر حبیبی مرتبط کرد. او درباره آخرین وضعیت دکتر به ما گفت: <در حال حاضر حال عمومی دکتر حبیبی رو به بهبود است و در آی سی یو زیر نظر است ولی نمی تواند صحبت کند. مشکل ایشان مربوط به کلیه ها است که روی قلبشان هم اثر گذاشته. البته در حال حاضر به علت بیماری بستری نشده اند، چون ایشان سابقه قبلی نداشته اند و در حال حاضر مشکل قلبی هم ندارند.>
    به گفته وی، دکتر حبیبی از روز 21 ماه رمضان تاکنون در بیمارستان قلب بستری شده و بعد از گذشت 14 روز همچنان مداوای او ادامه دارد. هنوز زمان انتقال دکتر حبیبی به بخش عمومی مشخص نیست و این منوط به نظر گروه پزشکی معالج است. طی روزهای گذشته شماری از شخصیت های سیاسی و فرهنگی از حسن حبیبی عیادت کردند. حبیبی اولین رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی است که در سال 1369 به عضویت آن درآمد. او دارای مدرک دکتری حقوق و جامعه شناسی است و در سال 1316 در تهران به دنیا آمده است. از نکات جالب زندگی دکتر حبیبی آن است که کلاس اول و دوم دبستان را در یک سال خواند و در سال های بعد در کنار تحصیل در مدرسه در حوزه علمیه هم درس خواند. او از نوجوانی یاد گرفته بود که حرفه ای یاد بگیرد برای همین تابستان ها جوراب بافی می کرد. بعدها حسن حبیبی سر از سیاست درآورد و سال ها به عنوان معاون اول رئیس جمهور مشغول فعالیت بود. حبیبی طی سال های اخیر ضمن فعالیت در فرهنگستان زبان و ادب پارسی ریاست بنیاد ایران شناسی را هم برعهده داشته است. به هر حال برای ایشان آرزوی سلامتی دوباره می کنیم و از مردم هم می خواهیم که برای بهبودی وی دعا کنند.


 
افت تحصیلی 6/8 درصدی در دوره راهنمایی


مدیر کل آموزش و پرورش راهنمایی، از افت تحصیلی 6/8 درصدی در دوره راهنمایی خبر داد و گفت: اجرای طرح پیشرفت تحصیلی در این دوره و جلوگیری از تجدید شدن دانش آموزان دارای نمره های مرزی در امتحانات خردادماه از جمله برنامه های در نظر گرفته برای کاهش افت تحصیلی در مقطع راهنمایی است.فضلی خانی در گفتگو با ایسنا، از آموزش مسئولان طراحی سوال امتحانات در مقطع راهنمایی و اجرای این برنامه در همه مدارس راهنمایی نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: بهبود سیستم ارزشیابی در این مقطع قطعا در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و کاهش افت تحصیلی موثر خواهد بود. وی همچنین از تغییر آیین نامه ارزشیابی دوره راهنمایی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: حذف امتحان نهایی از پایه سوم راهنمایی از جمله محورهای تغییر آیین نامه ارزشیابی دوره راهنمایی به شمار می رود.


 
توزیع بن سبد
 
پیامک

 زندگی  ،معلم بی رحمی است که اول امتحان می گیرد، بعد درس می دهد.


 
به همهین سادگی

تهیه کننده:  آقاجواد                                     ناراحت

آنها هشت نفر بودند. احتمالن هر کدامشان از یک جای ایران، از خانواده هایی متوسط و پایین که حتی عموجان گروهبانی هم نداشتند توی بساط فامیل که پارتیشان شود برای نرفتن به پاسگاه مرزی سیستان و بلوچستان. شاید شبها می نشستند به حرف زدن، یکی از روستایش میگفته، آن یکی از دختر عمویش که دلش را برده، دیگری در مورد تجربه صکثی که هرگز نداشته خالی بندی میکرده… هشت نفر بودند توی یک پاسگاه مرزی نزدیک کشور دوست و برادر پاکستان! یک شب مثل همه شب های خدا، آمدند، گرفتند، بردند و کشتند شان به همین سادگی…
به همین سادگی هشت نفر از بی پناه ترین بچه های این مملکت را کشتند و هیچکس غمگین نشد و سر تا ته این وبلاگستان عظیم پارسی که برای پل نیومن خودش را جر داد یک خط ننوشت از هشت سرباز صفری که بخاطر هیچ، آن آدمخوار رذل، ریگی، سرشان را برید. آنها هشت نفر بودند که حالا دیگر نیستند، به همین راحتی، به همین تلخی…


 
من برنده ام
من برنده ام چون:
  • نام و یاد خدا را سرلوحه همه کارهای خویش قرار داده‌ام
  • موفقیت دیگران را موفقیت خویش دانسته و برای رساندن دیگران به موفقیت تمام تلاش خود را بکار می‌گیرم
  • زندگی را زیبا می‌بینم و وقتی به زندگی زیبا نگریستم آن گاه زیبا خواهد شد
  • می دانم هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می‌رسد، پس تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا محال را به ممکن تبدیل سازم
  • نقشه زندگی خود را چنان شفاف رسم کرده ام که تنها راه باقی مانده ساختن آن است
  • برای رسیدن به سرزمین اهدافم اولین قدم را برداشته ام ، قدم اول یعنی توکل به خدا و تصمیم

 
مژده

مژده از این به بعد با ما باشید با مطالب و سایت های آموشی سبز

تمام دوستانی که سایت های اموزشی دارند می توانند بدون هیچ چشم داشتی در صفحه ما لینک داشته باشند

 


 
سحر

من گره خواهم زد: چشمان را با خورشید
دلها را با عشق ... سایه ها را با آب
شاخه ها را با باد ... بادبادک ها را هوا خواهم برد
گلدان ها را آب خواهم داد
سرهر دیواری میخکی خواهم کاشت
پای هر پنجره ائ شعری خواهم خواند
هر کلاغی را کاجی خواهم داد
آشتی خواهم کرد ... آشنا خواهم کرد
نور خواهم خورد ... دوست خواهم داشت


 
گفت وگوی انتقادی دولت و مجلس در نشست دو جانبه


 


    دنیای اقتصاد – در نشست مشترک دولت و مجلس که یکشنبه شب در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، انتقادات کارشناسی مجلس از دولت توسط لاریجانی، عبدالهی و مصباحی مقدم مطرح شد. لاریجانی مباحث خود را در قالب سه انتقاد از قوه اجرایی به ویژه در حوزه ادغام شورای های تصمیم سازی و عمل به ضوابط اجرایی بودجه به جای قانون بودجه به پیش برد.
    در نشست مشترک مجلس و دولت مطرح شد:انتقاد نمایندگان از سیاست های اقتصادی دولت
    دنیای اقتصاد- رییس دولت نهم در نشست مشترک دولت و مجلس تاکید کرد که هیچ کدام از دولت های گذشته به اهداف برنامه های توسعه دست نیافته اند. لاریجانی در همین نشست در سخنانش در واکنش به این مطلب گفت: گاهی اوقات گفته شده که هیچ یک از دولت های گذشته موفق به اجرای برنامه های توسعه نشدند، ولی برخی از آنها در بخش صنعت و کنترل تورم برنامه ای خوبی داشتند که سیاست ها عوض شد و باعث بروز برخی مشکلات شد.
    نشست مشترک مجلس و دولت که به میزبانی رییس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شده بود، به جلسه ای تبدیل شد که لاریجانی به بخشی از اظهارات احمدی نژاد پاسخ گفت و درست اجرا نشدن قانون بودجه توسط دولت را روال درستی ندانست.
    نمایندگان درحالی یکشنبه گذشته به ضیافت افطاری احمدی نژاد رفتند که رییس جمهور دولت نهم را دولتی معرفی کرد که بیشترین پایبندی را به قوانین و مصوبات مجلس داشته است، اما، رییس مجلس در سخنان خود تاکید کرد که انتظار مجلس از دولت این است که سمبل قانونگرایی باشد.به گزارش ایلنا، رییس جمهور در این نشست با تاکید بر اینکه دولت و مجلس یار و همراه هم هستند، تصریح کرد: دولت نهم بیشترین پایبندی به قوانین و مصوبات مجلس را داشته است. محمود احمدی نژاد، با تاکید بر اینکه قوای مجریه و مقننه در نقطه مقابل هم قرار ندارند، بلکه در یک راستا و مکمل هم هستند، تصریح کرد: موفقیت دولت، موفقیت مجلس است و دولت بدنه کارشناسی مجلس می باشد.وی با اشاره به اینکه دولت نهم قانونمندترین دولت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: دولت متعهد به اجرای قانون بوده و آن را وظیفه خود می داند و قانون ‏مند بودن را نشانه انقلابی ‏گری می داند.رییس قوه ‏مجریه با تاکید بر اینکه دولت نهم به قوانین و مصوبات مجلس بیشترین پایبندی را نسبت به دولت های گذشته دارد، خاطر نشان کرد: دولت نظارت مجلس را بهترین هدیه برای خود می داند.
    رییس جمهور با اشاره به اینکه هیچ کدام از دولت های گذشته به اهداف برنامه های توسعه دست نیافتند، گفت: البته دولت نهم براساس آمار و ارقام مستند، بیشترین تحقق برنامه ها را داشته و در مقایسه با بقیه دولت ها بسیار موفق بوده است، اما به رغم این موفقیت ها عده ای بیرون از دولت و مجلس به تبلیغات منفی علیه دولت می پردازند و معتقدیم جوسازی علیه اقدامات دولت و زیر سوال بردن ارزش ها ناشکری است.احمدی نژاد با تاکید بر اینکه دولت و مجلس همدل و در کنار هم هستند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم پرچم عزت ایران اسلامی را در داخل و خارج کشور در بالاترین نقطه به اهتزاز درآوریم و در کنار هم، اهداف انقلاب و ارزش ها را به پیش ببریم.
    همچنین به گزارش خبرگزاری مهر، علی لاریجانی هم در این نشست با تاکید بر اینکه انتظار این است که برخی از اشکالات برطرف شود، اظهار کرد: در قانون بودجه دولت یک منطقی وجود داشت که در مجلس این منطق تغییر کرد. وی افزود: اینکه بعد از مدتی مشخص شود که قانون درست اجرا نشده است، روال درستی نیست. انتظار مجلس از دولت این است که سمبل قانون گرایی باشد.لاریجانی با اشاره به اختصاص بودجه 5/3 میلیارد دلاری برای واردات بنزین گفت: راه حل این نیست که بر مبنای آنچه در گزارش وزارت نفت آمده است، حدود چهار میلیارد برای واردات بنزین اختصاص یابد، دولت باید در این بخش لایحه می آورد و رقم درخواستی را تغییر می داد.رییس مجلس با تاکید بر اینکه تمایل دولت و مجلس گام برداشتن به سمت اهداف سند چشم انداز است، افزود: یکی از ملاحظات مجلس این است که تمام سازوکارهای اقتصادی به ویژه در بخش تولید و تورم در جهت رشد اقتصادی کشور تنظیم شود.
    لاریجانی خطاب به اعضای دولت گفت: مساله دیگر موضوع تورم است. حتما دوستان ما در ارتباط با مردم بوده و متوجه هستند که نگرانی هایی دراین خصوص وجود دارد و بنابراین دولت هر لایحه ای در راستای کنترل تورم و رشد تولید ارائه دهد مجلس استقبال می کند.
    پاسخ لاریجانی به احمدی نژاد
    لاریجانی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات گفته شده که هیچ یک از دولت های قبلی موفق به اجرای برنامه های توسعه نشدند، ولی با توجه به این که دولت های گذشته فراز و فرودهای مختلفی داشتند، برخی از آنها دربخش صنعت یا کنترل تورم برنامه های خوبی داشتند که سیاست ها عوض شد و باعث بروز برخی مشکلات شد.
    رییس مجلس یادآور شد: از جمله توافقات دولت و مجلس می تواند این باشد که سیاست هایی که در بخش سرمایه گذاری وجود دارد دارای ثبات شوند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نمایندگان علاقه مند هستند تا به دولت کمک کنند، بر حل مشکلات موجود در برخی دستگاه ها از جمله مشکلات در بخش تولید انرژی و برق و همچنین وزارت آموزش و پرورش و وجود نظارت دقیق بر عملکردها تاکید کرد و نظارت کامل و دقیق را موجب حرکت جهنده در بخش اجرا دانست.
    رییس قوه مقننه در ادامه به روحیه خدمت در دولت نهم اشاره و تصریح کرد: این روحیه باعث بروز ابتکار از جمله سفرهای استانی و حل مشکلات در بسیاری از استان ها شد.لاریجانی گفت: ایده هایی که دولت در راستای تحقق اهداف انقلاب دنبال کرده است ارزشمند است و نمره خوبی دارد. وی سخنان اعضای دولت و مجلس در این جلسه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: شاخص های که مطرح شد برخی اندرز دهنده و برخی امیدوار کننده اند که هر دو حالت باید مورد توجه قرار گیرد.علی لاریجانی همچنین نشست مشترک هیات دولت و نمایندگان مجلس را فرصت خوبی برای حرکت هماهنگ تر به منظور خدمت رسانی بیشتر به مردم خواند. رییس مجلس هشتم تصریح کرد: باید به تعاطی فکری میان مجلس و دولت اهمیت بدهیم و نگذاریم برخی اختلافات سطحی و کوچک در برداشت از قوانین، به حذف و نفی یکدیگر منجر شود.
    وی به برخی انتظارات مجلس از دولت اصولگرا اشاره کرد و گفت: توقع داریم که دولت بیش از پیش نمونه قانونگرایی و محل تمرکز و اهمیت به قانون باشد.
    سه انتقاد لاریجانی از دولت
    همچنین محمدرضا میرتاج الدینی، یک عضو هیات رییسه در گفت وگو با دنیای اقتصاد، با اشاره به جلسه دولت و مجلس گفت: لاریجانی در این جلسه به سه نکته در مورد عدم انطباق عملکرد دولت با قانون اشاره کرد که بحث اول، مساله کاهش ساعات کار کارمندان بود که این نکته بر خلاف قانون بود چرا که براساس قانون، سقف ساعات کار در هفته 44 ساعت است و توزیع آن با حفظ این سقف بر عهده دولت است.وی ادامه داد: مورد دوم، اشاره لاریجانی به انحلال شوراهای عالی دولت بود که این اقدام هم بر خلاف قانون بوده است که در نهایت مجمع تشخیص مصلحت هم نظر مجلس را تایید کرده است.وی مورد سوم در سخنان لاریجانی را بحث ردیف های بودجه برشمرد و تاکید کرد که لاریجانی تاکید کرده دولت باید براساس آنچه مجلس مصوب کرده بود، حرکت می کرد.
    میرتاج الدینی همچنین اظهارات رییس کمیسیون اقتصادی مجلس را مورد اشاره قرار داد و گفت: مصباحی مقدم تاکید کرد که از سال 83 به این سمت میزان استفاده از درآمدهای ارزی رو به افزایش بوده است و در نهایت در سال 84 به بالای 50میلیارد دلار در سال رسیده است.وی تاکید کرد: برگزاری این جلسات باید به صورت منظم و متناوب و فصلی ادامه یابد و وقت کافی برای صحبت نمایندگان و وزیران نیز وجود داشته باشد. نماینده تبریز با تاکید بر محدود بودن زمان نشست یکشنبه شب گفت: به دلیل محدود بودن وقت، فرصت به دیگر روسای کمیسیون ها و وزیران برای بیان نقطه نظرات نرسید.
    احمدی نژاد تنها افزایش تورم را پذیرفت
    از سوی دیگر محمدرضا خباز، مخبر کمیسیون اقتصادی مجلس هم جلسه دولت و مجلس را مورد اشاره قرارداد و با بیان این که مصباحی مقدم، در طی سخنان کوتاهش، گزارش کاملی را با محوریت مقایسه عملکرد دولت از ابتدای روی کارآمدنش تا به امروز ارائه کرد، گفت: مصباحی مقدم هزینه های جاری دولت را در سال 83، 22هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت که این رقم در عرض این 3، 4 سال به 58هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. خباز ادامه داد که مصباحی مقدم هزینه های عمرانی دولت در سال 84 را 7هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: که این رقم در بودجه مصوب 86، 24هزار میلیارد تومان است. خباز با استناد به اظهارات مصباحی مقدم، درآمدهای نفتی دولت در آخرین سال دولت هشتم را 36میلیارد دلار اعلام کرد و گفت که این رقم امسال به 81میلیارد دلار رسیده است. خباز گفت که رییس کمیسیون اقتصادی مجلس رقم واردات کشور را در سال 84، 38میلیارد دلار اعلام کرد که این رقم در سال جاری به 56میلیارد دلار افزایش یافته است. به گفته خباز، مصباحی مقدم صادرات نفت و گاز را 54میلیارد دلار در سال 84 اعلام کرد که این رقم به 81میلیارد دلار رسیده است. همچنین مخبر کمیسیون اقتصادی به نقل از مصباحی مقدم گفت که مالیات ها در سال 84، 13400میلیارد تومان بوده است که در سال جاری به 19هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. به گفته این نماینده مجلس بنابراین دولت تنها در بخش مالیات ها منطبق بر اهداف برنامه چهارم توسعه عمل کرده است و در بقیه جاها منطبق بر برنامه نیست.
    خباز در ادامه افزود که رییس جمهور و وزیر اقتصاد گفتند که کدام برنامه کامل اجرا شده است که برنامه چهارم کامل اجرا شود. مخبر کمیسیون اقتصادی ادامه داد که فرصت نشد تا سایر نمایندگان هم صحبت کنند و گرنه من می گفتم که این برنامه متفاوت است، برنامه چهارم یک قطعه از سند چشم انداز است و اگر این برنامه اجرا نشود به اهداف سند نمی رسیم. وی ادامه داد که احمدی نژاد گفت، فقط یک چیز را قبول دارم و آن تورم است که منطبق بر برنامه نیست. خباز تصریح کرد که تورم یک ماده بسیط نیست بلکه یک عضو مرکب و معدل اقتصادی یک کشور است که اگر این معدل خوب نباشد پس سایر ارکان هم به خوبی عمل نکرده اند.
    درخواست احمدی نژاد از لاریجانی
    خباز در ادامه گفت که لاریجانی در این نشست به احمدی نژاد گفت که انتظار داریم قانون را اجرا کنید که احمدی نژاد هم در پاسخ گفت: قوانینی بنویسید که ساده و راحت باشد و این قدر دست انداز نداشته باشد که در هنگام اجرا پدر صاحب بچه در بیاید، برنامه چهارم عملیاتی نیست و پر از اشکال است.
    خباز ادامه داد: دولت های برنامه گریز و برنامه ستیز در هیچ جای دنیا موفق نبوده اند لذا باید به برنامه و قانون احترام بگذاریم و دقیقا براساس آن حرکت کنیم. اگر برنامه مشکلی داشت چرا دولت آن را اصلاح نکرد.


 
نا مردی یا خباثت و یا...

گاهی فکر میکنم با امثال این خبر دیگر هیچ جایی برای خندیدن نیست !!


افسر اسرائیلی اجازه‌ی عبور نداد، زن فلسطینی در حال زایمان به بیمارستان نرسید


نه ضجه‌های زن، نه التماس‌های مرد و نه حتی خونی که در ماشین جاری شده بود. هیچ‌یک برای افسر اسرائیلی کافی نبود که به زن در حال زایمان اجازه‌ی عبور دهد. آن‌ها برای خرید نمی‌رفتند، برای تفریح نمی‌رفتند، مقصدشان تلاویو نبود. سفر مرگ و زندگی بود به مقصد یک بیمارستان. همین. و کودک زن از دست رفت
.

فرستنده دوست عزیزمان جواد


 
 

دم ریئس جمهور مون گرم

خوب درخشید  


 
 
 
src='http://www.ghatreh.com/news/cat-0-2-20.js'>